• +90 232 486 68 44
  • proje@dokugroup.com

Tarihçe

Tarihçe

1974 yılında ticari hayatına başlayan Doku Grubu, bugün inşaat, sanayi ve enerji sektörlerinde Türkiye ekonomisine katkı vermeye devam etmektedir.Türkiye’nin birçok şehrine yayılmış faaliyetlerinin yanı sıra Avrupa, Amerika, Asya ve Afrika kıtalarında sektör faaliyetlerini her geçen gün arttırmaktadır.

Türk inşaat ve taahhüt sektörüne yaptığı büyük katkıları, gurur verici referansları olan Doku İnşaat, köklü şirket kültürü, tecrübeli kadrosu ve güçlü makina parkı ile Türkiye’de okul, hastane, cezaevi, fuar merkezi, endüstriyel tesis, ticaret merkezleri ve lüks konut projeleri gibi birçok büyük projeyi başarıyla gerçekleştirmiş ve Türkiye’yi modern mimariler ile donatmıştır.

Doku Grubu inşaat projelerinin alanını genişletmek amacı ile 2003 yılında mimari cephe sistemleri alanında faaliyet gösteren Alkom Alüminyum’u sektöre kazandırdı. Ürünlerin kalitesinden doğan taleple; alüminyum sektöründe bir boşluğu doldurmak için alüminyum profil üretim tesisi ile Alkor Alüminyum kuruldu. 2008 yılında enerji alanında faaliyet gösteren Alkor Alüminyum Solar Enerji Şirketi kuruldu.

Doku Grubu ülke kalkınması yanında etik değerlere, insana ve çevreye önem veren ilkelerini de ön planda tutarak sürdürülebilir başarı hedefi doğrultusunda ilerleyen bir şirketidir. Bunu yaparken her zaman olduğu gibi geleneklere bağlılığı koruyarak aynı zamanda modern yeniliklere açıklık vizyonunu benimsemiş olmaktan gurur duyar.